Měření a regulace pro tepelná zařízení, klimatizaci a úpravny vod kompletní dodávky. Volně programovatelné řídící systémy projektová dokumentace, software, montáže, servis. Dálkové řízení, monitoring tepelných zařízení, elektroinstalace, poradenství.

Vznik firmy Marix, s.r.o.

Kolektiv techniků, softwareových specialistů a montérů byl vybrán a vytvořen v letech 1993 až 1995 jako kolektiv divize měření a regulace při firmě ELEKTROMONTÁŽNÍ ZÁVOD ODEHNAL s.r.o. Brno. Tento kolektiv pracovníků až na drobné vyjímky pracuje společně do současnosti. V roce 1999 vyvrcholily finanční potíže firmy Elektromontážní závod Odehnal a po několika neshodách ohledně financování staveb jsme se dohodli na oddělení naší divize a jejím osamostatnění.

Během několika dnů došlo k 1.7.1999 k přechodu všech pracovníků do firmy Jan Volánek – ELEKTROSERVIS, která byla během velmi krátké doby zřízena jako prozatímní řešení.

Společnost MARIX, s.r.o., která vznikla 20.9.2000, byla již plánovaným nástupcem v té době již plně funkční firmy Jan Volánek – ELEKTROSERVIS. Společnost má tři jednatele a to:

Jan Volánek – 51%
Ing. Jiří Libiš – 30%
Ing. Petr Putna – 19%

Roční obrat narostl z 6 250 000,- Kč v prvním roce podnikání na 23 862 000,-Kč v roce 2003. Firma má centrálu v Brně na ulici Hněvkovského 39a, kde je technické zázemí, sklady, projekce, vývojové pracoviště atd. a pobočku v Praze, kde je technická kancelář a ubytování pro zaměstnance.

Hlavní náplní činnosti firmy je komplexní řešení systémů řízení pro budovy (řízení vytápění, chlazení, klimatizace, integrace jiných systémů do ASŘ atd.), dále komplexní řešení v oblasti úpraven vody a čistíren odpadních vod. Pro výše uvedenou činnost navrhujeme, projektujeme, vytváříme software pro digitální volně programovatelné řídící systémy:

Celkový počet pracovníků je 12 z toho: 7 techniků, 1 administrativní, 4 montérů.

Z důvodu malého počtu zaměstnanců je velmi nutná jejich univerzálnost a vzájemná nahraditelnost, proto uvádím jednotlivé funkce techniků a jejich pracovní rozsahy:

Jan Volánekředitel společnosti – obchod, finance, projekty, realizace

Ing. Petr Putnaobchodní ředitel – obchod, software (IWKA, Johnson, Amit), měřiče tepla, projekty, vizualizace, realizace

Ing. Jiří Libištechnický ředitel – software (všechny systémy), vizualizace, vývoj převodníků a ostatních elektronických výrobků

Ing. Marek Šablaturasoftware, vizualizace, projekty, realizace

Vítězslav Volánekprojektant, vývoj a výroba elektronických převodníků, zdrojů

Libor Šváravedoucí pobočky Praha – obchod, realizace

Ostatní zaměstnanci se přímo podílí na realizacích jednotlivých staveb, případně u velkých staveb na řízení a průběhu subdodavatelských montáží.

V případě jakýchkoliv dotazů prosím volejte na tel. +420 543 212 159 nebo +420 737 241 611 p. Jan Volánek.